Nézd meg Facebook és instagram oldalunkat is!

Nézd meg Facebook és instagram oldalunkat is!

Nézd meg Facebook és Instagram oldalunkat is! 

Bambi – Őz vagy szarvas???

Felix Salten egy pesti zsidó családban látta meg a napvilágot.  Az 1923-ban megjelent Bambival lett híres, amelyhez az ötletet egy, az Alpokban tett kirándulás adta, így született meg a “Bambi – egy életrajz az erdőből” című műve. 

A Bambi név az olasz bambino – kisbaba kifejezésből származik.

A történet egy ŐZ életét ábrázolja születésétől felnőtté válásáig pontosan mutatva be a természet vadságát és veszélyeit, valamint a vadászatot. Érdemes megjegyezni, Salten maga is szenvedélyes vadász volt.
Walt Disney azonos című rajzfilmjében azonban Bambit az európai őz helyett az amerikai fehérfarkú SZARVASRÓL formázták meg, így születhettek a félreértések.

Őzbak
Őzsuták és őzgidák

Szeretnéd megosztani?

Share on facebook
Facebook
Share on email
E-mail

Weblapunkon sütiket használunk
Az oldal használatával adatkezelési és sütikezelési szabályainkat elfogadod.
A részletekért olvasd  el tájékoztatóinkat!