Nézd meg Facebook és instagram oldalunkat is!

Nézd meg Facebook és Instagram oldalunkat is!

Projektjeink

A kedvezményezett neve: Zalaegerszegi Vadászegyesület

A projekt címe: A zalaegerszegi vadász-közösségi élet fellendítése helyi, innovatív vadászati konferenciák megrendezésével

A szerződött támogatás összege: 5 000 000 Ft

A támogatás mértéke (%-ban): 100 %

A projekt befejezési dátuma: 2021.09.27.

A projekt tartalmának bemutatása:

A projekt keretében 3 darab konferencia kerül megvalósításra.

• Helyi vadászati turizmus előmozdítása és vadászközösség bővítése
  • Innovatív vadkárkezelés
  • Vadgasztronómiai konferencia
  • A konferenciák keretein belül megvalósuló szakmai előadásokon min. 50 fő célcsoporttagot szeretnénk bevonni, ahol szakmailag képzett előadóktól hasznos tudásanyagot sajátíthatnak el az érdeklődők.

Vadászati konferenciasorozat a következő célokhoz járul hozzá.

Átfogó célok:

• Zalaegerszeg program-és rendezvényturizmusának fejlesztése
  • Kulturális közeg fejlesztése
  • Zalai identitás erősítése
  • Közösségi kapcsolatok erősítése
  • A város arculatának színesítése
  • Országos, vagy térségi szinten egyedülálló, csak a városra jellemző programok, események létrehozása.
  • A Zalaegerszegi Önkormányzattal, civil szervezetekkel együttműködve a közös érdekek, mint városgazdálkodás, üzemeltetés összehangolása, erdeink védelme, gasztronómiai és kulturális programok szervezése

Specifikus célok

• Az előadásokkal egyik közvetlen célunk, hogy innovatív módszerekkel tudjuk megismertetni a célcsoportokat. Így például az innovatív vadkár elhárítási technológiákkal, melyek bevezetésével enyhíthetők a vadak által okozott károk az agrár szektorban.
  • Természetvédelem
  • Széles körű informálás
  • Különböző érdekképviseleti szervezetek szakmai egyeztetése
  • Egyesületi tagszám bővítése, toborzás

A kedvezményezett neve:   Zalaegerszegi Vadászegyesület

A projekt címe:   Vadászturizmus fejlesztése a Zalaegerszegi Vadászegyesületnél

A szerződött támogatás összege:   33 718 601 Ft

A támogatás mértéke (%-ban):   95.07 %

A projekt befejezési dátuma:   2021.04.30.

A projekt tartalmának bemutatása:

Tevékenységünk 2018. óta, zalaegerszegi székhellyel: vadászturisztika, vadászat szervezés, hazai vadállomány és a vadon élő állatvilág ökológiai stabilitáshoz való hozzájárulás, vadászati hagyományőrzés és ismeretterjesztés, vadgasztronómia fejlesztése, népszerűsítése.

Fő tevékenység: 7490 – Mns egyéb szakmai, tudományos, műszaki tevékenység

Üzleti és társadalmi stratégiai céljaink között szerepel a pénzügyileg fenntartható működés kialakítása, amely biztosítja a folyamatos működést, a hátrányos helyzetben lévő tagok számára munkafeltételek teremtése, munkahelyek teremtése.

A projektben az üzleti fenntarthatóság és társadalmi felelősségvállalás közötti szinergia: üzleti cél a szervezet hosszú távú fenntarthatóságát garantáló pénzügyi stabilitás megteremtése.

Gersekarát kiemelten hátrányos helyzetű település, célunk a lakosság foglalkoztatása, és ezáltal szociális helyzetük javítása. A 25 év alatti pályakezdők, GYESRŐL, GYEDRŐL visszatérők, valamint az alacsony iskolai végzettségű munkaerő foglalkoztatása kiemelt célunk.

Egyesületünk célja, hogy a vadásztársaságokra, vadászatra irányuló jogszabályok, szabályzatokban foglaltak megtartásával, az erdő és mezőgazdaság érdekeivel összhangban védjük a vadonélő állatokat, és kulturált vadászati lehetőséget biztosítsunk.

A magyar vadászati kultúra és etika fejlesztésére is nagy hangsúlyt fordítunk, tevékenységünk közösségeket kovácsol össze.

A pályázat keretében a már meglévő tevékenységünket fejlesztenénk, lényegük a vadászati és egyéb kiegészítő turisztikai szolgáltatási csomagok kiajánlása és értékesítése hazai és külföldi ügyfelek részére.

Az új eszközök beszerzése mellett, az igényelt támogatás jelentős hányadát a felvételre kerülő új munkatársak bérköltségére, és marketing tevékenységekre szeretnénk fordítani.

Telephelyünk Gersekaráton, számos vadgazdag erdőség közelében található.

Célcsoportunkat képezik hazai és külföldi vadászok, egyéni vadászat mellett lehetőség lesz társas vadászatra is.

1. 4 fő célcsoporttag foglalkoztatása 6 hónapra, 1 fő nem hátrányos helyzetű, 3 fő hátrányos helyzetű

2. Termék/szolgáltatásbővítés, fejlesztés:

• eszközbeszerzés: bútorok, informatikai- és vadászati eszközök
  • szoftver beszerzése
  • szakmai tanácsadás igénybevétele

3. Honlapfejlesztés

4. Projektmenedzsment

5. Piacra jutás támogatása

• szakmai megvalósító foglalkoztatása
  • közösségi médiakampány
  • plakát
  • szórólap
  • újságcikk
  • promóciós videó
  • prospektus
  • kiállításon való részvétel

6. Szemléletformálást segítő helyi akciók

• társadalmi hatásmérés

7. Kötelező tájékoztatás és nyilvánosság:

• tájékoztató tábla kihelyezése
  • fotódokumentáció készítése

A részletekért olvasd  el tájékoztatóinkat!